رد کردن لینک ها


آزمون MHLE و همه آنچه در مورد آن نیاز است

mhle

  • آزمون MHLE  و همه آنچه در مورد آن نیاز است

 

MHLE

 MHLE چیست؟

آزمون زبان  MHLE که مخفف شده  Ministry of Health Language Exam  است ، آزمون زبان عمومی است که توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برگزار می شود. در سال های اخیر برخی دانشگاه های داخل ایران مثل دانشگاه تهران نیز اقدام به برگزاری این آزمون تحصیلی کرده اند. اهمیت این آزمون  از این جهت است که برای اجازه ثبت نام و ورود به رشته های دکتری وزارت بهداشت و آزمون لیسانس به پزشکی که هر دو توسط وزارت بهداشت برگزار می شود ، داشتن این مدرک زبان الزامی است.

آزمون MHLE – ساختار

این آزمون در نوبت های مشخص از قبل تعیین شده برگزار می شود. در آزمون MHLE سه مهارت Reading , Listening , Structure سنجیده می شود.آزمون MHLE دارای ۱۰۰ سوال است که ۳۰ سوال مربوط به قسمت درک مطلب، ۳۰ سوال مربوط به قسمت شنیداری و ۴۰ سوال مربوط به بخش   لغات و گرامر که سهم هر کدام ۲۰ سوال است ، می باشد. نکته مثبت این آزمون این است که این آزمون دارای نمره منفی نمی باشد و داوطلب می تواند با خیال راحت با جوابگویی همه سوالات بپردازد.

تقویم آزمون MHLE

بر طبق جدول زمان بندی

 تاریخ های باقی مانده از سال ۹۷ شامل روز های ۱۹/۷/۹۷ و ۱۵/۹/۹۷ و ۲۵/۱۱/۹۷  می باشد. نکته قابل ذکر این است که چند نوبت آزمون های اضافی این آزمون در نزدیک آزمون های مهم مثل آزمون لیسانس به پزشکی و آزمون دکتری وزارت بهداشت که هر دو دارای شرایط ثبت نام دارا بودن مدرک آزمون زبان وزارت بهداشت می باشند برگزار می شود تا داوطلبان جا مانده از آزمون ها بتوانند در این آزمون ها شرکت نمایند. 

حداقل نمره مورد نیاز MHLE برای دکتری وزارت بهداشت

حداقل نمره قابل قبول برای آزمون دکتری وزارت بهداشت طی سالیان اخیر ۵۰ بود که در صورت کسب حداقل نمره ۴۵ داوطلب میتوانست در آزمون شرکت نماید اما باید تا امتحان جامع خود یک بار دیگر در آزمون شرکت میکرد و نمره بالای ۵۰ کسب می کرد اما از سال گذشته این حداقل نمره به ۵۵ از ۱۰۰ افزایش یافت.

حداقل نمره مورد نیاز MHLE برای آزمون لیسانس به پزشکی

مدرک زبان آزمون  برای داوطلبانی که می خواهند در آزمون لیسانس به پزشکی شرکت کنند نیز مانند آزمون دکتری وزارت بهداشت مود نیاز است. حداقل نمره زبان مورد قبول برای این آزمون ۵۰ می باشد و چنانچه داوطلبان تا زمان ثبت نام نتوانند در این آزمون شرکت کنند و یا حداقل نمره لازمه را به دست آورند باید حتما تا زمان مصاحبه این نمره را برای این آزمون کسب نمایند.

هزینه آزمون MHLE

برای ثبت نام در آزمون MHLE  باید از طریق سایت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به نشانی www.sanjesh.org اقدام نمایید. با افزایش قیمت  آزمون های بین الملی از جمله تافل و آیلتس قیمت آزمون MHLE که یک آزمون داخلی است بسیار مناسب و به صرفه به نظر می رسد و داوطلبان حتی اگر نوانند در آزمون اول نمره لازم را به دست آورند شاید نگرانی آنچنانی از بابت هزینه برای شرکت دوباره در این آزمون نداشته باشند. هزینه آزمون  در میزان ۶۰۰۰۰ تومان بوده است و این میزان در سال سال مذکور تغییر نخواهد کرد.

نمونه سوالات آزمون MHLE

حتما قبلا از شرکت در این آزمون نمونه سوالات این آزمون را به صورت شرایط آزمون تمرین نمایید. مشکل بسیاری از داوطلبان آزمون MHLE این است که درست است که با مطالعه قبلی اقدام به شرکت در این آزمون می نمایند اما نمونه سوالات کافی در این زمینه جواب نداده اند و مشکل زمان بندی و استرس سر جلسه آزمون برای آنها دردسر ساز می شود و پس پیشنهاد ما به داوطلبان این آزمون این است که قبلا از آزمون حتما نمونه سوالات این آزمون را تهیه و شرایط مشابه آزمون را برای خود شبیه سازی کنند.

مرکز زبان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران اقدام به تهیه جزوات و نمونه سوالات این آزمون  کرده است که داوطلبان برای تهیه این نمونه سوالات و جزوات میتوانند با شماره های موجود در سایت تماس حاصل نموده و اقدام به تهیه این جزوات نمایند.

به گفتگو بپیوندید