رد کردن لینک ها


مشاوره انتخاب مدرک زبان لیسانس به پزشکی

مدرک زبان لیسانس به پزشکی

مشاوره انتخاب مدرک زبان لیسانس به پزشکی

مدرک زبان لیسانس به پزشکی
مدرک زبان لیسانس به پزشکی

مدرک زبان لیسانس به پزشکی

در آزمون لیسانس به پزشکی داشتن مدرک زبان برای شرکت در آزمون ضروری است. آن دسته از داوطلبان که دارای مدرک زبان لیسانس به پزشکی مورد نیاز با حداقل نمرات خواسته شده نباشند می توانند به صورت مشروط در آزمون کتبی شرکت نمایند اما حتما باید مدرک زبان خود را عین مصاحبه همراه داشته باشند. البته توصیه ما به داوطلبان آزمون لیسانس به پزشکی این است که حتی قبل از شروع به مطالعه دروس اصلی آزمون ، مدرک زبان لیساسن به پزشکی خود را گرفته و با خیال راحت به گذراندن آزمون کتبی و پس از آن مصاحبه علمی خود بپردازند. مدارک مورد نیاز و حداقل نمرات مورد نیاز برای اجازه شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی به شرح زیر می باشد:

 

مدرک زبان لیسانس به پزشکی

نام مدرک زبان لیسانس به پزشکی حد نصاب قبولی
MHLE ۵۰
MCHE ۵۰
MSRT ۵۰
TOEFL-PBT ۴۸۰
TOEFL-IBT ۶۰
IELTS ۵
TOLIMO ۴۸۰
MELAB ۷۰

 

 

MHLE به عنوان مدرک زبان لیسانس به پزشکی

مدرک زبان MHLE در حین مصاحبه و توسط کلیه دانشگاه های علوم پزشکی کشور قابل پذیرش و معتبر است. این مدرک، علاوه بر قابلیت ارائه ی آن به دانشگاه ها حین مصاحبه دکتری، جهت کسب فرصت مطالعاتی و یا بورسیه های تحصیلی دولتی نیز لازم خواهد بود.

 این آزمون مشابه  TOEFL – PBT  می‌باشد و شما با کار کردن بر روی آزمون‌های نمونه تافل نیز می‌توانید در آزمون  MHLE  موفق شوید. تفاوت عمده آزمون تافل و این آزمون نحوه ی نمره دهی بوده و اینکه در آزمون MHLE  بیشتر سؤالات در حوزه پزشکی می باشد.

MSRT به عنوان مدرک زبان لیسانس به پزشکی

آزمون MSRT در واقع همان MCHE است که توسط اداره بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم نام آن تغییر پیدا کرده است. اما تفاوتی در آزمون ایجاد نشده است و کلیه سرفصل ها مانند قبل در قالب چهار مهارت شنیداری، درک مطلب، لغت و ساختار مورد آزمایش قرار می گیرد. مدرک این آزمون تنها در داخل کشور اعتبار دارد.

آزمون تافل بعنوان یکی از شناخته شده ترین و معتبرترین آزمون های بین المللی زبان در سراسر جهان برگزار می شود، این آزمون در سه نوع کاغذی ( PBT) ، کامپیوتری (CBT)  و اینترنتی (IBT)  برگزار می شود، تفاوت نوع کامپیوتری و اینترنتی در این است که در نوع کامپیوتری سوالات به شکل یک CD به محل آزمون تحویل داده می شود، در حالیکه در نوع اینترنتی سوالات در لحظه آزمون به شکل اینترنتی در کامپیوتر محل آزمون بارگذاری می شود.

IELTS به عنوان مدرک زبان لیسانس به پزشکی

آزمون آیلتس IELTS  نیز بعنوان یکی از شناخته شده ترین مدارک زبان بین المللی در سطح جهان با وسعتی بیش از تافلTOEFL   برگزار می شود ، در حقیقت IELTS توجه بیشتری به کاربرد زبان انگلیسی دارد، فراموش نکنید که در آزمون PBT تافل حتی بخش Speaking وجود ندارد، بنابراین دانشگاه ها IELTS را به عنوان تضمین مطمئن تری از سطح مهارت شما می شناسند، علاوه بر این برای اخذ ویزای  مهاجرت تنها مدرک آیلتس،  مورد قبول می باشد.  پس تفاوت عمده این دو مدرک نیز فقط برای اقامت خارجی بوده و تفاوت چندانی برای آزمون لیسانس به پزشکی ندارند و تنها بنا به سلیقه افراد انتخاب می شود. 

TOEFL به عنوان مدرک زبان لیسانس به پزشکی

اگر بخواهیم آزمون تافل و آیلتس را در رابطه با سطح دشواری مقایسه کنیم، نظر اکثر داوطلبانی که در هر دو آزمون شرکت کرده اند این است که آزمون تافل PBT بسیار آسان تر از همه انواع دیگر آزمون ها ست، این در حالیست که اکثریت داوطلبان آزمون تافل IBT را دشوار تر از آیلتس آکادمیک می دانند، علت این دشواری در اضافه شدن آزمون Speaking است که در نوع PBT وجود ندارد.

 

اما در بین داوطلبین آزمون لیسانس به پزشکی بیشترین ترجیح روی آزمون MHLE می باشد که به نظر کسب نمره ۵۰ در آن با مدت کوتاهی آمادگی نیز چندان سخت نمی باشد. علاوه بر آن هزینه ثبت نام برای این آزمون کمتر از تافل و آیلتس می باشد، که دارای ارزش بین المللی هستند.

 

جهت شرکت در کلاس های زبان لیسانس به پزشکی و تهیه جزوات زبان لیسانس به پزشکی با  شماره های موجود در سایت جهاد دانشگاهی علوم پزشکی دانشگاه تهران تماس حاصل نمایید .

مدرک زبان لیسانس به پزشکی

 

به گفتگو بپیوندید