رد کردن لینک ها


مدرک زبان آزمون لیسانس به پزشکی چیست؟

مدرک زبان لیسانس به پزشکی

مدرک زبان لیسانس به پزشکی چیست؟

آزمون زبان MHLE

مدرک زبان لیسانس به پزشکی

در ایران پذیرش دانشجو برای رشته های پزشکی همزمان با کنکور سراسری بوده و همزمان با دیگر رشته ها ، نفرات برتر می توانند به رشته محبوب پزشکی وارد شوند. پیشنهاد پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی از سال های قبل از انقلاب وجود داشت اما اولین دوره پذیرش در سال ۱۳۸۶ با شرایط خاص و صرفا برای جذب دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان صورت گرفت. شرایط عمومی و اختصاصی برای ورود از لیسانس به پزشکی تعریف شد که یکی از این شرایط داشتن  مدرک زبان لیسانس به پزشکی برای اجازه شرکت در این آزمون می باشد.

داوطلبانی که مدرک زبان ندارند می توانند به صورت مشروط در آزمون لیسانس به پزشکی شرکت کنند بدیهی است در صورت قبولی ارائه مدرک زبان در هنگام ثبت نام در دانشگاه ضروری است و در غیر اینصورت قبولی آن ها کان لم یکن تلقی خواهد شد. مدارک زبان و حداقل نمره قبولی در آن ها برای دریافت مجوز ثبت نام در کنکور لیسانس به پزشکی شامل موارد زیر می باشد:

نام مدرک زبان لیسانس به پزشکی حد نصاب قبولی به شرح زیر می باشد:

 

                                      مدرک زبان لیسانس به پزشکی

نام مدرک زبان لیسانس به پزشکی

حد نصاب قبولی مدرک زبان لیسانس به پزشکی
MHLE ۵۰
MCHE ۵۰
MSRT ۵۰
TOEFL(PBT) ۴۸۰
TOEFL(IBT) ۶۰
IELTS ۵
TOLIMO ۴۸۰
MELAB ۷۰

 

 

 MHLE برای مدرک زبان لیسانس به پزشکی

یکی دیگر از مدرک زبان لیسانس به پزشکی مدرک MHLE می باشد .مدرک آزمون MHLE را وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صادر می کند. محتوای کلی آزمون MHLE و همچنین سیستم نمره‌دهی آن تاحدودی مشابه آزمون MSRT است با این تفاوت که لغات مورد استفاده،تا تخصصی رشته‌های گروه علوم پزشکی هستند.

این آزمون از چهار بخش تشکیل شده است؛ ۳۰ سوال شنیداری، ۳۰ سوال درک مطلب، ۲۰ سوال واژگان و ۲۰ سوال گرامر.

آزمون MHLE هر ساله پنج یا شش بار در تهران و همچنین در تعدادی از شهرستان‌ها برگزار می‌شود. تعداد دفعات شرکت در این آزمون نیز محدودیتی ندارد.  پس باید قبل از آزمون لیسانس به پزشکی با توجه به زمان بندی داوطلب برای مطالعه، یک از زمان های آزمون انتخاب شود.

داوطلبین علاقه مند به شرکت در  آزمون MHLE  می توانند جهت مشاوره در زمینه چگونگی شرکت در این آزمون ، منابع، نحوه مطالعه و آمادگی برای شرکت در آزمون MHLE و همچنین شرکت در کلاس های آمادگی آزمون MHLE  واحد جهاد دانشگاهی علوم پزشکی دانشگاه تهران تماس حاصل نمایند.

 MSRT برای مدرک زبان لیسانس به پزشکی

یکی دیگر از مدرک زبان لیسانس به پزشکی مدرک MSRT می باشد.  MSRT   جامع‌ترین آزمون زبانی است که در ایران برگزار می‌شود. برگزارکننده‌ آن وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و تمام دانشگاه‌های زیرمجموعه این وزارتخانه، دانشگاه‌های علوم پزشکی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی آن را می‌پذیرند.

بیشتر داوطلبان MSRT، دانشجویان رشته‌های فنی و مهندسی و علوم انسانی هستند. اما به دلیل اعتبار  بالا، آزمون MSRT ، یکی از مدارک مورد قبول برای کنکور لیسانس به پزشکی نیز می باشد. این آزمون به صورت معمول، سالانه ۱۰ تا ۱۲ بار برگزار می‌شود. میزان سختی MSRT را تا حد زیادی می توان با آزمون‌های بین‌المللی TOEFL PBT و TOLIMO مقایسه کرد.

۳۰ سوال شنیداری، ۴۰ سوال درک مطلب و ۳۰ سئوال گرامر محتوای این آزمون را تشکیل می‎دهند.

داوطلبین علاقه مند به شرکت در  آزمون MSRT  می توانند جهت مشاوره در زمینه چگونگی شرکت در این آزمون ، منابع، نحوه مطالعه و آمادگی برای شرکت در آزمون MSRT و همچنین شرکت در کلاس های آمادگی آزمون MSRT  واحد جهاد دانشگاهی علوم پزشکی دانشگاه تهران تماس حاصل نمایند.

به گفتگو بپیوندید