رد کردن لینک ها


c

ساختار آزمون آیلتس چگونه است؟

ساختار آزمون آیلتس IELTS
ساختار آزمون آیلتس IELTS

ساختار آزمون آیلتس IELTS به حالت کلی

ساختار آزمون آیلتس IELTS

آزمون آیلتس IELTS یکی از آزمونهای  بین المللی برای  سطح زبان داوطلبان برای اخذ یک مدرک معتبر بین المللی است. سالیانه داوطلبان بسیاری برای کسب یک موقعیت  تحصیلی، شغلی ، مهاجرتی و… درصدد آن هستند که نمره دلخواهی در آزمون آیلتس IELTS کسب کنند . آزمون آیلتس IELTS دارای اعتبار کافی در سطح بین الملل است و توسط  ۹۰۰۰ موسسه در ۱۳۰ کشور جهان پذیرفته می شود.

ساختار آزمون آیلتس IELTS

آزمون آیلتس IELTS توسط موسسه British Council  و University of Cambridge ESOL استرالیا سازماندهی و برگزار می شود. بر خلاف آزمون تافل که به دو صورت کامپیوتری و کاغذی برگزار می شود. ساختار آزمون آیلتس IELTS تنها به صورت کاغذی است. علاوه بر این بزرگترین تفاوت دو آزمون تافل TOEFL و آیلتس IELTS در این است که در آزمون تافل تنها سوالات چند گزینه ای مطرح می شود اما شما در آزمون آیلتس IELTS با طیف وسیعی از سوالات مثل پاسخ های کوتاه ، پر کردن جای خالی ، نوشتن مقالات کوتاه و … سر و کار دارید. علاوه بر این آزمون آیلتس IELTS در مدت زمان کوتاهی (۲ ساعت و چهل دقیقه)  برگزار می شود.

ساختار آزمون آیلتس IELTS

آزمون آیلتس IELTS در دو نوع General و Academic برگزار می شود. کسانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی در یکی از کشور های خارجی را دارند باید حتما در آزمون نوع  Academic شرکت نمایند. اما کسانی که قصد مهاجرت کاری یا مهاجرت برای سکونت دارند می توانند در آزمون نوع General شرکت نمایند.

ساختار آزمون آیلتس IELTS

ساختار آزمون آیلتس IELTS

آزمون آیلتس IELTS از ۴ بخش اصلی

بخش گفتاری Speaking

بخش نوشتاری writing

بخش درک مطلب Reading

بخش شنیداری Listening

تشکیل شده است.

ساختار آزمون آیلتس IELTS

ساختار آزمون آیلتس IELTS – بخش Speaking

بخش گفتاری آزمون آیلتس IELTS یک روز یا یک هفته بعد از آزمون کتبی برگزار می شود و بزرگترین تفاوت آن با آزمون های معتبر دیگر مانند تافل TOEFL در این است که بخش گفتاری آیلتس IELTS به صورت Face To Face و توسط شخص Examiner  صورت می گیرد. نکته قابل ذکر این است که لهجه British در آزمون آیلتس IELTS مورد پسند تر است و افرادی که از این لهجه برای صحبت کردن استفاده می کنند موفق تر هستند. در بخش  گفتاری آزمون آیلتس IELTS سه بخش عمده وجود دارد، در بخش اول آزمون گیرنده از داوطلب میخواهد خود یا یک فرد خاص را معرفی کند. در بخش دوم یک سوال کوتاه راجع به علاقه مندی های داوطلب پرسیده می شود و در بخش سوم یک موضوع یا یک سوال به نسبت سخت تر پرسیده می شود و داوطلب باید در زمان تعیین شده به آن پاسخ دهد.

ساختار آزمون آیلتس IELTS

ساختار آزمون آیلتس IELTS – بخش Writing

در آزمون نوشتاری آیلتس IELTS هر آنچه از داوطلب خواسته می شود ، باید به صورت کاغذی توسط داوطلب نوشته شود. هیچ گونه سیستم کامپیوتری برای تایپ کردن در اختیار داوطلب قرار نمی گیرد. در نوع آکادمیک دو قسمت نوشتاری برای داوطلب تعیین شده که در قسمت اول باید اطلاعات دریافتی از یک پاراگراف یا جدول یا نمودار روی کاغذ نوشته شود.

در بخش دوم نوشتاری آزمون آیلتس IELTS از داوطلب خواسته می شود که مقاله ۲۰۰ تا ۲۵۰ کلمه ی راجع به موضوع یا یک سوال کلی بنویسد.

ساختار آزمون آیلتس IELTS

ساختار آزمون آیلتس IELTS – بخش Reading

در بخش نوشتاری آزمون آیلتس ۳ بخش وجود دارد که که در آن طیف مختلفی از سوالات از جمله پاسخ کوتاه ، پر کردن جای خالی ، جواب چند گزینه ای مطرح می شود و داوطلب باید در مدت زمان خاص به این سوالات پاسخ دهد. برخلاف آزمون تافل TOEFL که گستره سوالات بیشتر متن های آکادمیک است ، در آزمون آیلتس IELTS موضوعات طبیعی Natural نیز مطرح می شود.

ساختار آزمون آیلتس IELTS

ساختار آزمون آیلتس IELTS – بخش Listening

 بخش شنیداری آزمون آیلتس IELTS خاص این آزمون است . داوطلب باید به مکالمات ، متن ها و صوت هایی گوش دهد و علاوه بر جوابدهی به سوالات چند گزینه ای به طیف دیگری از سوالات از جمله جای خالی ، جواب کوتاه و … پاسخ دهد. جواب دادن به سوالات کوتاهع و جاهای خالی شاید برای عده ای از داوطلبان سخت باشد، اما با مطالعه کافی و تمرین و تکرار زیاد میتوان با موفقیت بالا نیز این بخش را پشت سر گذاشت.

 

ساختار آزمون آیلتس IELTS

 

 

 

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه