رد کردن لینک ها


راهنمای ثبت نام اینترنتی آزمون آیلتس

 ثبت نام آزمون آیلتس

راهنمای ثبت نام اینترنتی آزمون آیلتس

ثبت نام آزمون آیلتس

 ثبت نام آزمون آیلتس

تنها مرجع صادر کننده مجوز فعالیت برگزاری آزمون های بین المللی در ایران سازمان سنجش آموزش کشور می باشد و مدارک مراکزی که مجوز برای برگزاری آزمون IELTS ندارند مورد قبول نمی باشد.

پس اولین قدم برای شروع به ثبت نام آزمون آیلتس اطلاع دقیق از مراکز برگزار کننده آزمون که مجوز لازم از سازمان سنجش آموزش کشور را دارند، می باشد.

مدارک لازم برای ثبت نام آزمون آیلتس

به طور کلی مدارک لازم برای ثبت نام آزمون آیلتس شامل گذرنامه دارای اعتبار در زمان آزمون ، کارت ملی هوشمند و یا قدیمی می باشد . اما متقاضیانی که مشمول نظام وظیفه هستند و فاقد گذرنامه می باشند، می توانند با شماره ملی خود ثبت نام نمایند ولی در روز آزمون آیلتس شفاهی و آیلتس کتبی باید همراه با کارت ملی خود ، نامه نظام وظیفه یا گواهی اشتغال به تحصیل را به همراه داشته باشند.

مراحل ثبت نام آزمون آیلتس

قابل ذکر است که مراحل ثبت نام آزمون آیلتس در سایت های مربوط به مراکز برگزاری آزمون آیلتس اندکی متفاوت می باشد اما همگی تقریبا الگوی یکسانی دارند که مرحله به مرحله به توضیح آن می پردازیم:

در ابتدا بعد از مراجعه به سایت ثبت نام آزمون آیلتس یک پروفایل یا اکانت کاربری بسازید. توجه کنید که اطلاعات اولیه ای که در اینجا وارد می کنید که شامل شماره تلفن صحیح و آدرس ایمیل صحیح می باشد بسیار اهمیت دارد. بعد از تایید و ثبت اطلاعات وارد مرحله بعدی شوید.

 

  • فعال کردن پروفایل کاربری برای ثبت نام آزمون آیلتس

بعد از ثبت نام شما با وارد کردن نام کاربری و رمز ورود خود می توانید به پروفایل شخصی خود وارد شوید. با ورود به پروفایل از منوی تاریخ های آزمون ها ، آزمون مورد نظر خود را انتخاب کرده و اقدام به رزرو آن نمایید. دقت نمایید که در بیشتر سایت های ثبت نام آزمون آیلتس شما در این مرحله باید نوع آزمون خود را نیز که شامل Academic IELTS  و یا  General IElTS  می باشد را نیز انتخاب نمایید.

  • پرداخت اینترنتی برای ثبت نام آزمون آیلتس

در اکثر سایت های مراکز ثبت نامی تا ۲۴ ساعت بعد از رزرو آزمون شما می توانید پرداخت اینترنتی برای ثبت نام را انجام دهید. توجه نماید که نرخ آزمون توسط سازمان سنجش آموزش کشور تعیین می شود و به صورت علی الحساب می باشد.

  • ثبت نام در سایت IELTS essential

بعد از انتخاب آیکون Essential اقدام به انتخاب شهر و کشور مربوطه و مرکز مربوطه برای آزمون آیلتس نمایید . البته قابل ذکر است که در این سایت نیز باید قبل از این مراحل یک پروفایل کاربری بسازید تا اکانت کاربری و رمز عبور برای ثبت آزمون داشته باشد.

در این مرحله نیاز به ارسال اسکن پاسپورت رنگی همراه با امضا می باشد ، بعد از تکمیل کردن اطلاعات مورد نیاز شما گزینه pay offline را انتخاب نمایید تا مراحل ثبت نام شما به پایان برسد.

مرکز زبان های خارجه و آیلتس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران 

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه