رد کردن لینک ها


دوره های زبان تافل دکترا داخلی MSRT – EPT – MHLE

دوره های زبان تافل دکترا داخلی MSRT – EPT – MHLE

 

هدف دوره:

در چند سال اخیر، به دلیل گسترش دوره‌های تحصیلات تکمیلی، به‌ویژه دوره‌های دکتری، در داخل کشور و نقش قابل توجه زبان انگلیسی برای قبولی در این دوره‌ها، آزمون‌های مختلفی به منظور ارزشیابی توانمندی‌های زبان انگلیسی داوطلبین، در داخل کشور برگزار می‌شود. یکی از این آزمون‌ها [۱]MSRT MCHE) سابق) است که به وسیله سازمان سنجش برگزار می‌شود. این آزمون مهارت‌های خواندن و درک مطلب، واژگان، درک مطلب شنیداری و گرامر را مورد ارزشیابی قرار می‌دهد. دوره آمادگی آزمون اِم‌اِس‌آرتی با هدف آشنا کردن داوطلبین با آزمون اِم‌اس‌آرتی و ارتقاء مهارت های خواندن و درک مطلب وواژگان، درک مطلب شنیداری و گرامر زبان انگلیسی آنها برگزار می­گردد. برای آماده‌سازی داوطلبین شرکت کننده در آزمون‌های تحصیلات تکمیلی داخل کشور برگزار می‌گردد.

[۱] Ministery of Science, Research and Technology Test

این دوره با هدف آشنا کردن داوطلبین با آزمون ، EPT, MSRT(MCHE) ، MHLE و ارتقا مهارت های خواندن و درک مطلب و واژگان ، درک مطلب شنیداری و گرامر زبان انگلیسی آنها برگزار می گردد.

شرایط پذیرش فراگیران:

این دوره ویژه بزرگسالان و افرادی که میخواهند در دوره های تحصیلات تکمیلی ،بویژه دوره های دکتری شرکت نمایند ، می باشد و لازم است

داوطلبین از آشنایی متوسط با مهارت های خواندن و درک مطلب ،شنیدار و درک مطلب ،واژگان و گرامر زبان انگلیسی برخوردار باشند.

ساختار دوره آموزشی :

سرفصل های دوره 

این دوره شامل یک ترم ۸۰ ساعت و طی ۱۰ هفته و بر اساس سرفصل‌های ارائه شده در جدول زیر برگزار می‌شود. 

 

مهارت

سرفصل‌ها

خواندن و درک مطلب

معرفی انواع پرسش­ های خواندن و درک مطلب، آموزش نحوه پاسخ دادن به آنها و انجام تمرین با تست­های مربوطه. این پرسش­ ها موارد زیر را شامل می­ گردد:

– چهارچوب کلی متن (Text Overview)

– موضوع اصلی متن (Main Topic)

– ایده اصلی متن (Main Idea)

– ایده ­­های خاص متن (Specific Ideas)

– هدف اصلی نویسنده (Writer’s Main Purpose)

– دیدگاه نویسنده (Writer’s Viewpoint)

– جزییات متن: پرسش­ های مثبت و منفی (Details)

– استنتاج (Inference)

– مرجع ضمیر (Pronoun Reference)

– حدس معنی لغات (Guessing the Meanings of Words)

– ساختار متن (Text Structure Questions)

گرامر 

– معرفی و آموزش ساختارها و نقاط گرامری مطرح در آزمون ­های تافل از قبیل ساختار انواع جمله؛ افعال اصلی؛ افعال کمکی؛ شبه­ فعل­ها؛ افعال مجهول؛ اسم و وابسته­ های پیشین و پسین اسم؛ صفت؛ قید و انواع آن؛ ضمایر؛ حروف اضافه؛ شبه جملات موصولی، اسمی و قیدی؛ ساختارهای مقایسه‌ای؛ جملات شرطی؛ نقل قول مستقیم و غیر مستقیم؛ افعال سببی و غیره. انجام تمرین با تست ­های مربوطه.

واژگان   – درک ساختار واژگان: پیشوندها، پسوندها و ریشه‌ها؛ کمک به یادگیری تعداد قابل توجهی واژه با استفاده از کتب آموزش واژه معرفی شده در بخش منابع آموزشی. انجام تمرین بر روی تست‌های مربوطه.

درک مطلب شنیداری

– آموزش تلفظ صداهای انگلیسی، الگوهای استرس و آهنگ انواع جملات

– معرفی انواع پرسش­ های شنیدار و درک مطلب؛ آموزش نحوه پاسخ دادن به آنها و انجام تمرین با تست­ های مربوطه. این پرسش­ها موارد زیر را شامل می­ گردد:

– موضوع اصلی متن یا مکالمه (Main Topic)

– ایده اصلی متن یا مکالمه (Main Idea)

– هدف اصلی گوینده (Speaker’s Main Purpose)

– دیدگاه نویسنده (Speaker’s Viewpoint)

– جزییات متن یا مکالمه: پرسش­ های مثبت و منفی (Details)

– استنتاج (Inference)

در چند سال اخیر، به دلیل گسترش دوره‌های تحصیلات تکمیلی، به‌ویژه دوره‌های دکتری، در داخل کشور و نقش قابل توجه زبان انگلیسی برای قبولی در این دوره‌ها، آزمون‌های مختلفی به منظور ارزشیابی توانمندی‌های زبان انگلیسی داوطلبین، در داخل کشور برگزار می‌شود. یکی از اینها آزمون TOLIMO[۲] است که به وسیله سازمان سنجش برگزار می‌شود. این آزمون مهارت‌های خواندن و درک مطلب، درک مطلب شنیداری، نوشتار و گرامر را مورد ارزشیابی قرار می‌دهد. دوره آمادگی آزمون تولیمو با هدف آشنا کردن داوطلبان با آزمون تولیمو و ارتقاء مهارت‌های خواندن و درک مطلب، درک مطلب شنیداری، نوشتار و گرامر زبان انگلیسی آنها برگزار می‌گردد.

[۲].The Test of Language by the Iranian Measurement Organization

روزهای برگزاری کلاس ها:

دوره آموزشی   EPT, MSRT (MCHE) ، MHLE یک ترم (۶۰ ساعت)

 پنج شنبه و جمعه  از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۱:۴۵  

  شنبه و چهارشنبه از ساعت ۱۶:۴۵ الی ۲۰ 

برگزار می‌ گردد.

دوره های زبان MHLE – MSRT – EPT – جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران

شروع کلاس:

این دوره ها به طور منظم با به حد نصاب رسیدن کلاسها تشکیل می گردد.زمان تعیین سطح:همه روزه از ۸ الی ۱۸مرکز:انقلاب-روبروی درب اصلی دانشگاه تهران– -خ شهدای ژاندارمری ( بین خ ۱۲ فروردین و خ فخر رازی) پ۷۵
تلفن:۶۶۴۷۹۵۲۰-۶۶۴۷۹۵۲۳
جهت کسب اطلاعات بیشتر با دپارتمان  زبان ها ی خارجه تماس حاصل فرمایید.