رد کردن لینک ها


راهنمای ثبت نام اینترنتی آیلتس

ثبت نام آیلتس

راهنمای ثبت نام اینترنتی آیلتس

ثبت نام آیلتس
ثبت نام آیلتس

 ثبت نام آیلتس

 در ایران سازمان سنجش آموزش کشور تنها مرجع صادر کننده مجوز فعالیت برگزاری آزمون های بین المللی می باشد و مدارک مراکزی که مجوز برای برگزاری آزمون IELTS ندارند مورد قبول نمی باشد. پس اولین قدم برای شروع به ثبت نام  آیلتس اطلاع دقیق از مراکز برگزار کننده آزمون که مجوز لازم از سازمان سنجش آموزش کشور را دارند، می باشد.

ثبت نام آیلتس

مدارک لازم برای ثبت نام  آیلتس

مدارک لازم برای ثبت نام آیلتس شامل گذرنامه دارای اعتبار در زمان آزمون ، کارت ملی هوشمند و یا قدیمی می باشد . اما متقاضیانی که مشمول نظام وظیفه هستند و فاقد گذرنامه می باشند، می توانند با شماره ملی خود ثبت نام نمایند ولی در روز آزمون آیلتس شفاهی و آیلتس کتبی باید همراه با کارت ملی خود ، نامه نظام وظیفه یا گواهی اشتغال به تحصیل را به همراه داشته باشند.

ثبت نام آیلتس

هزینه ثبت نام آیلتس

آخرین افزایش قیمت در ابتدای مرداد ماه همین امسال صورت گرفته بود. با اخبار منتشر شده افزایش قیمت آیلتس IELTS در ۲۸ مرداد ماه توسط مراکز برگزار کننده آزمون آیلتس به میزان دو میلیون و هفتصد و نود و پنج هزار تومان (۲,۷۹۵,۰۰۰) رسید! یعنی افزایش قیمت ۱ میلیون و ۷۵۰ هزار تومانی!!! البته قابل ذکر است که این قیمت با توجه به قیمت دلار ۱۰ هزار تومانی محاسبه شده و احتمالا با افزایش قیمت دلار باز افزایش خواهد یافت. 

این افزایش قیمت آیلتس IELTS  کاملا داوطلبان را شوکه کرده است زیرا به یکباره ارز دولتی از روی این آزمون برداشته شد و داوطلبان آزمون آیلتس باید با ارز آزاد اقدام به ثبت نام در این آزمون نمایند. نکته مهم این است که داوطلبانی که قبلا با قیمت قبلی ثبت نام کرده اند ابید ما التفاوت ایجاد شده را واریز کنند تا بتوانند در آزمون شرکت نمایند.

ثبت نام آیلتس

مراحل ثبت نام آزمون آیلتس

مراحل ثبت نام آزمون آیلتس در سایت های مربوط به مراکز برگزاری آزمون آیلتس اندکی متفاوت می باشد اما همگی تقریبا الگوی یکسانی دارند که مرحله به مرحله به توضیح آن می پردازیم:

در ابتدا بعد از مراجعه به سایت ثبت نام آزمون آیلتس یک پروفایل یا اکانت کاربری بسازید. توجه کنید که اطلاعات اولیه ای که در اینجا وارد می کنید که شامل شماره تلفن صحیح و آدرس ایمیل صحیح می باشد بسیار اهمیت دارد. بعد از تایید و ثبت اطلاعات وارد مرحله بعدی شوید.

 

  • فعال کردن پروفایل کاربری برای ثبت نام آیلتس

بعد از ثبت نام شما با وارد کردن نام کاربری و رمز ورود خود می توانید به پروفایل شخصی خود وارد شوید. با ورود به پروفایل از منوی تاریخ های آزمون ها ، آزمون مورد نظر خود را انتخاب کرده و اقدام به رزرو آن نمایید. دقت نمایید که در بیشتر سایت های ثبت نام آزمون آیلتس شما در این مرحله باید نوع آزمون خود را نیز که شامل Academic IELTS  و یا  General IElTS  می باشد را نیز انتخاب نمایید.

  • پرداخت اینترنتی برای ثبت نام آیلتس

در اکثر سایت های مراکز ثبت نامی تا ۲۴ ساعت بعد از رزرو آزمون شما می توانید پرداخت اینترنتی برای ثبت نام را انجام دهید. توجه نماید که نرخ آزمون توسط سازمان سنجش آموزش کشور تعیین می شود و به صورت علی الحساب می باشد.

  • ثبت نام در سایت IELTS essential یکی از مراحل ثبت نام آیلتس

بعد از انتخاب آیکون Essential اقدام به انتخاب شهر و کشور مربوطه و مرکز مربوطه برای آزمون آیلتس نمایید . البته قابل ذکر است که در این سایت نیز باید قبل از این مراحل یک پروفایل کاربری بسازید تا اکانت کاربری و رمز عبور برای ثبت آزمون داشته باشد.

در این مرحله نیاز به ارسال اسکن پاسپورت رنگی همراه با امضا می باشد ، بعد از تکمیل کردن اطلاعات مورد نیاز شما گزینه pay offline را انتخاب نمایید تا مراحل ثبت نام شما به پایان برسد.

 

 

مرکز زبان های خارجه و آیلتس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران 

ثبت نام آیلتس

به گفتگو بپیوندید