رد کردن لینک ها


افزایش قیمت آیلتس IELTS

افزایش قیمت آیلتس 

افزایش قیمت آیلتس IELTS …

افزایش قیمت آیلتس IELTS

 

افزایش قیمت آیلتس IELTS

آزمون آیلتس IELTS یک آزمون بین المللی است که در طی آن داوطلبان برای کسب نمره دلخواه که برای حضور، مهاجرت ، ادامه تحصیل و … در یک کشور خارجی نیاز است با هم به رقابت می پردازند. هزینه آزمون آیلتس در ایران توسط سازمان سنجش آموزش کشور که مجوز لازمه را برای برگزاری به مرکز های برگزار کننده آزمون آیلتس را می دهد تعیین می شود . تفاوت قیمت وجود داشته  و افزایش قیمت آیلتس IELTS در کشور های مختلف به دلیل قیمت دلار در آن کشور است و ممکن است با نواسانات ارزی دچار تفاوت هایی  نیز شود.

افزایش قیمت آیلتس  IELTS در ایران

هزینه آزمون آیلتس IELTS در ایران تا روز ۲۷ مرداد ۹۷ حدود یک میلیون و صد و هشتاد هزار تومان بود (۱,۱۸۰,۰۰۰) و این در حالی بود که آخزین افزایش قیمت در ابتدای مرداد ماه همین امسال صورت گرفته بود. با اخبار منتشر شده افزایش قیمت آیلتس IELTS در ۲۸ مرداد ماه توسط مراکز برگزار کننده آزمون آیلتس به میزان دو میلیون و هفتصد و نود و پنج هزار تومان (۲,۷۹۵,۰۰۰) رسید! یعنی افزایش قیمت ۱ میلیون و ۷۵۰ هزار تومانی!!! البته قابل ذکر است که این قیمت با توجه به قیمت دلار ۱۰ هزار تومانی محاسبه شده و احتمالا با افزایش قیمت دلار باز افزایش خواهد یافت. 

این افزایش قیمت آیلتس IELTS  کاملا داوطلبان را شوکه کرده است زیرا به یکباره ارز دولتی از روی این آزمون برداشته شد و داوطلبان آزمون آیلتس باید با ارز آزاد اقدام به ثبت نام در این آزمون نمایند. نکته مهم این است که داوطلبانی که قبلا با قیمت قبلی ثبت نام کرده اند ابید ما التفاوت ایجاد شده را واریز کنند تا بتوانند در آزمون شرکت نمایند.

مقایسه هزینه آزمون آیلتس در ایران و سایر کشور ها

با توجه به مقایسه هزینه آزمون آیلتس در کشور های مختلف می توان دریافت که در بین کشور های همسایه و نزدیک ، بالاترین هزینه مربوط به عربستان ، امارات و چین و کمترین قیمت ها مربوط به ترکیه و گرجستان است.  افزایش قیمت آیلتس IELTS تنها در ایران با این فاصله کم صورت گرفته است!

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه