رد کردن لینک ها


مدت زمان لازم برای آیلتس ۷

آیلتس ۷

مدت زمان لازم برای آیلتس ۷

آیلتس 7

مدت زمان لازم برای گرفتن مدرک آیلتس ۷ در کوتاه ترین زمان

اکثر دانشگاه های معتبر دنیا برای پذیرش دانشجویان خارجی ، حداقل نمره آیلتس ۷ یا ۷.۵ را یکی از شروط پذیرش دانشجو قرار داده اند. شاید اولین سوالی که به ذهن زبان آموزان می رسد این باشد که چه مدت زمانی لازم است که این نمره را کسب کنیم؟ یا اینکه با چقدر مطالعه روزانه می توانیم نمره آیلتس ۷ را به دست آوریم؟

در واقع این سوال ، یک سوال کلی محسوب می شود. زیرا عوامل مختلفی در این امر دخیل خواهد شد! عواملی همچون سطح زبان داوطلب، میزان زمان روزانه ای که به مطالعه اختصاص می دهدT کشش داوطلب در یادگیری سریع و بسیاری از عوامل دیگر .

گرفتن مدرک آیلتس ۷ در کوتاه ترین زمان

برخی تصور می کنند که برای گرفتن آیلتس ۷ که اکثر مواقع حداقل نمره لازم در سطح آکادمیک برای پذیرش در یک دانشگاه معتبر می باشد زمان بسیار زیادی لازم است ، که این زمان می تواند بین ۱ تا ۲ سال متغیر باشد. در این بین عده بسیار زیادی تصور میکنند که حتما باید از کلاس های خصوصی نیز بهره ببرند و تمام وقت به مطالعه بپردازند و شاید که بعد از چندین سال بتوانند نتیجه لازمه را به دست بیاورند! 

شاید به جرئت بتوانیم بگوییم که این دیدگاه غلط است! یک داوطلب با سطح زبان متوسط با ۳ تا ۶ ماه مطالعه مداوم به راحتی می تواند نمره آیلتس دلخواه رابه دست بیاورد. البته این مهم با مطالعه پراکنده به نتیجه نخواهد نشست و نیاز به برنامه ریزی و زمان بندی دقیق و مطالعه مداوم دارد.

 

 آیلتس 7

آیلتس ۷ آکادمیک

بیشتر زبان آموزان در ابتدای شروع به مطالعه بر اساس نیاز خود می دانند که آزمون آیلتسی که می خواهند در آن شرکت کنند آیلتس آکادمیک است یا آیلتس جنرال. آیلتس آکادمیک برای گرفتنن پذیرش از یکی از دانشگاه های خارجی برای مقاطع تحصیلات تکمیلی نیاز است و به طبع سخت تر از آیلتس جنرال است. همین سختی آیلتس آکادمیک اکثرا داوطلبان را دچار شک و تردید می کند که در چه زمانی می توانیم به نمره دلخواه آیلتس ۷ آکادمیک دست پیدا کنیم؟ اکثر داوطلبان که به دنبال کسب نمره آیلتس آکادمیک هستند دانشجویانی با سطح علمی بالا هستند پس بنابراین می توان امیدوار بود که زمان کمتری برای گرفتن این نمره برای این قشر نیاز است. توصیه ما به داوطلبان این است که ابتدا در یک آزمون ماک آیلتس شرکت نمایند و سپس با دانستن نمره و سطح خود در هر یک از ۴ بخش مطالعه خود را شروع کنند. مثلا اگر داوطلب در بخش ریدینگ دچار مشکل است مدت زمان بیشتری نسبت به دیگر بخش ها به آن اختصاص دهد. اما درکل باید عنوان کرد برای گرفتن آیلتس ۷ آکادمیک اندک زمان بیشتری برای مطالعه نسبت به آیلتس ۷ جنرال نیاز است.

 

 آیلتس ۷ در ۶ ماه

بله اگر سطح زبان داوطلب متوسط و رو به بالا باشد به راحتی می تواند در ۶ ماه به نمره آیلتس ۷ دست پیدا ، پس اولین و آخرین نکته ای که به آن تاکید می کنیم این است که تفاوت سطح زبان عمومی و قدرت یادگیری داوطلبان است که تعیین کننده حداقل زمان لازم برای مطالعه آن هاست.

 

 

به گفتگو بپیوندید