رد کردن لینک ها


آزمون MSRT و شرایط در آزمون

آزمون MSRT

آرمون MSRT

 آزمون MSRT و شرایط در آزمون

آرمون MSRT

MSRT چیست؟

آزمون MSRT جزو جامع‌ترین آزمون های  زبانی است که در ایران برگزار می‌شود. برگزارکننده‌ آن وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و تمام دانشگاه‌های زیرمجموعه این وزارتخانه، دانشگاه‌های علوم پزشکی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی این مدرک را می پذیرند.

 این آزمون به صورت معمول، سالانه ۱۰ تا ۱۲ بار برگزار می‌شود. آزمون MSRT ، یکی از مدارک مورد قبول برای کنکور لیسانس به پزشکی نیز می باشد. میزان سختی MSRT را تا حد زیادی می توان با آزمون‌های بین‌المللی تولیمو ونوع کاغذی تافل مقایسه کرد.

ساختار آزمون MSRT به این صورت است که سوالات شامل ۳۰ سوال شنیداری، ۴۰ سوال درک مطلب و ۳۰ سئوال گرامر است.

 

هزینه آزمون MSRT

MSRT نیز یکی از آزمون های برگزار شده در داخل ایران می باشد و هزینه آن در سال ۹۷ ، شصت هزار تومان بود که نسبت به آزمون های خارجی که افزایش قیمت شدیدی دارند این آزمون ها برای گذراندن آزمون های دکتری و لیسانس به پزشکی با صرفه تر به نظر می رسد.

 

مدت اعتبار آزمون MSRT

آزمونMSRT نیز مانند اغلب آزمون های بین المللی دارای اعتبار ۲ ساله می باشد و به داوطلبان پیشنهاد می شود همیشه برنامه ریزی دقیقی روی مدت عتبار این آزمون داشته باشند.

 

ثبت نام آزمون MSRT 97

ثبت نام آزمون MSRT 97 قبل از آزمون در تاریخ های مشخص و محدودی صورت می گیرد و معمولا قبل از پایان یافتن تاریخ ثبت نام ظرفیت شرکت در این آزمون ها تمام می شود. پس برای شرکت در آزمون های MSRT 97 با اطلاع دقیق از زمان آزمون ها به موقع اقدام به ثبت نام نمایید.

 

زمان های MSRT 97

تاریخ اعلام نتایج  MSRT 97 زمان ثبت نام  MSRT 97 زمان آزمون MSRT 97
۹۷/۹/۱ یکشنبه ۹۷/۷/۲۹ از ساعت ۱۰ صبح جمعه ۲۵ آبان ۹۷
۹۷/۱۰/۵ دوشنبه ۹۷/۵/۹ از ساعت ۱۰ صبح جمعه ۳۰ آذر ۹۷
۹۷/۱۱/۴ یکشنبه ۹۷/۱۰/۸ از ساعت ۱۰ صبح جمعه ۲۸ دی ۹۷
۹۷/۱۲/۲ یکشنبه ۹۷/۱۱/۷ از ساعت ۱۰ صبح جمعه ۲۶ بهمن ۹۷
۹۷/۱۲/۲۳ یکشنبه ۹۷/۱۱/۷ از ساعت ۱۰ صبح جمعه ۱۷ اسفند ۹۷

 

نمونه سوالات آزمون MSRT

به داوطلبان این آزمون توصیه می شود حتما قبل از آزمون با تمرین سوالات دوره های قبل MSRT شرایط آزمون را برای خود فراهم کنند و با تمرین و تکرار نمونه سوالات با آمادگی کامل سر جلسه آزمون شرکت نمایند.

جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران با جمع آوری سوالات آزمون های گذشته بانک سوالات کاملی از MSRT در اختیار دارد که داوطلبان می توانند از آنها استفاده نمایند. همچنین داوطلبین علاقه مند به شرکت در  MSRT  می توانند جهت مشاوره در زمینه چگونگی شرکت در این آزمون ، منابع، نحوه مطالعه و آمادگی برای شرکت در MSRT و همچنین شرکت در کلاس های آمادگی آزمونMSRT با واحد جهاد دانشگاهی علوم پزشکی دانشگاه تهران تماس حاصل نمایند.

 

 

به گفتگو بپیوندید