رد کردن لینک ها


آزمون زبان MHLE چیست ؟

آزمون زبان MHLE

آزمون زبان MHLE چیست ؟

آزمون زبان MHLE

آزمون زبان MHLE

آزمون زبان  MHLE که مخفف شده  Ministry of Health Language Exam  است ، آزمون زبان عمومی است که توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برگزار می شود. البته قابل ذکر است که در سال های اخیر برخی دانشگاه های داخل ایران مثل دانشگاه تهران نیز اقدام به برگزاری این آزمون تحصیلی کرده اند. اهمیت آزمون زبان MHLE    از این جهت است که برای اجازه ثبت نام و ورود به رشته های دکتری وزارت بهداشت داشتن این مدرک زبان الزامی است.

ساختار آزمون MHLE

این آزمون در نوبت های مشخص که هر ساله توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ، برگزار می شود. در آزمون MHLE سه مهارت Reading , Listening , Structure سنجیده می شود.آزمون MHLE دارای ۱۰۰ سوال است که ۳۰ سوال مربوط به قسمت درک مطلب، ۳۰ سوال مربوط به قسمت شنیداری و ۴۰ سوال مربوط به بخش   لغات و گرامر که سهم هر کدام ۲۰ سوال است ، می باشد. نکته خوب آزمون MHLE این است که این آزمون دارای نمره منفی نمی باشد و داوطلب می تواند با خیال راحت با جوابگویی همه سوالات بپردازد.

تقویم آزمون MHLE

آزمون MHLE هر ساله در نوبت های مشخص از پیش تعیین شده توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برگزار می شود. بر طبق جدول زمان بندی آزمون های MHLE وزارت بهداشت تاریخ های باقی مانده از سال ۹۷ شامل روز های ۱۹/۷/۹۷ و ۱۵/۹/۹۷ و ۲۵/۱۱/۹۷  می باشد. نکته قابل ذکر این است که چند نوبت آزمون های اضافی MHLE در نزدیک آزمون های مهم مثل آزمون لیسانس به پزشکی و آزمون دکتری وزارت بهداشت که هر دو دارای شرایط ثبت نام دارا بودن مدرک MHLE می باشند برگزار می شود تا داوطلبان جا مانده از آزمون ها بتوانند در این آزرمون ها شرکت نمایند.

حداقل نمره مورد نیاز MHLE برای دکتری وزارت بهداشت

حداقل نمره قابل قبول برای آزمون دکتری وزارت بهداشت طی سالیان اخیر ۵۰ بود که در صورت کسب حداقل نمره ۴۵ داوطلب میتوانست در آزمون شرکت نماید اما باید تا امتحان جامع خود یک بار دیگر در آزمون شرکت میکرد و نمره بالای ۵۰ کسب می کرد اما از سال گذشته این حداقل نمره به ۵۵ از ۱۰۰ افزایش یافت.

حداقل نمره مورد نیاز MHLE برای آزمون لیسانس به پزشکی

مدرک زبان آزمون MHLE برای داوطلبانی که می خواهند در آزمون لیسانس به پزشکی شرکت کنند نیز مانند آزمون دکتری وزارت بهداشت مود نیاز است. حداقل نمره زبان مورد قبول برای این آزمون ۵۰ می باشد و چنانچه داوطلبان تا زمان ثبت نام نتوانند در یان آزمون شرکت کنند و یا حداقل نمره لازمه را به دست آورند باید حتما تا زمان مصاحبه این نمره را برای آزمون MHLE کسب نمایند.

 

 

 

 

 

به گفتگو بپیوندید