رد کردن لینک ها


آزمون تافل IBT

آزمون تافل IBT

آزمون تافل IBT

آزمون تافل IBT
آزمون تافل IBT

تافل IBT

آزمون تافل IBT یکی از دو آزمون مهم سنجش مهارت انگلیسی در سطح بین الملل است که افراد بسیار زیادی در سرتاسر دنیا در آن شرکت می کنند. بیش از ۹۰۰۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی در دنیا مدرک تافل IBT را دارای اعتبار برای سنجش پذیرش دانشجو در مراکز خود می دانند.

تافل به دو صورت تافل IBT و تافل PBT برگزار می شود. مدل تافل IBT به صورت اینترنتی است و توسط مراکز معتبر هر کشور برگزار می شود. مدل دوم رو به منسوخ شدن می رود و بیشتر مدل اینترنتی بر گزار می شود. در ایران نیز تنها مدل تافل IBT برگزار می شود.

نمره تافل IBT

سیستم نمره دهی آزمون تافل مختص این آزمون است. این آزمون دارای چهار بخش اصلی Reading, listening, speaking, writing  است که هر بخش ۳۰ نمره دارد و در نمره کل آزمون نیز ۱۲۰ می باشد. کسب نمره ۱۰۰ در این آزمون برای داوطلبان بسیار خوب محسوب می شود.

هزینه آزمون تافل IBT

موسسه ETS  برگزار کننده آزمون تافل IBT می باشد و این مرکز از تاریخ ۱ دسامبر ۲۰۱۶ هزینه ثبت نام آزمون تافل IBT را ۲۲۵ دلار اعلام کرده است. برای ثبت نام و پرداخت هزینه این آزمون باید یک حساب کاربری در سایت این مرکز ایجاد کنید و بعد از رزرو آزمون اقدام به پرداخت اینترنتی نمایید.

ساختار آزمون تافل IBT

بخش Reading   آزمون تافل IBT

این بخش دارای ۳ ، ۴ یا ۵ متن با حجم تقریبی ۷۰۰ کلمه و با موضوعات علمی و آکادمیک است. معمولا ۱۴ سوال از هر مبحث طرح می شود که در آن سوالاتی از قبیل موضوع اصلی متن ، برداشت شما از متن ، جایگزین مناسب جملات متن ، واژه های مترادف برای متن و یا جداولی مرتبط با متن مطرح می شود.

بخش Listening   آزمون تافل IBT

بخش شنیداری آزمون تافل شامل ۶ قسمت است که معمولا ۳ تا ۵ دقیقه در آن وجود دارد. دو بخش مکالمه روزانه در آکادمیک است و چهار بخش دیگر مکالماتی شبیه سخنرانی های علمی و یا پرسش و پاسخ سر کلاس است. در کل می توان گفت که بخش شنیداری آزمون تافل شامل مکالمات دانشگاهی است.

بخش Writing   آزمون تافل IBT

بخش نوشتاری آزمون تافل از دو بخش اصلی تشکیل شده است. یک بخش مربوط به نوشتن یک متن درباره موضوعی است که به داوطلب داده می شود و بخش دیگر متن آکادمیکی خوانده و یا ادامه آن شنیده می شود و داوطلب بایدایده شخصی خود را راجع به آن مطلب بنویسد.

 

بخش Speaking   آزمون تافل IBT

بخش گفتاری آزمون تافل از ۶ بخش تشکیل شده است. دو قسمت مربوط به یک انشا است و چهار قسمت مربوط به مجموعه ای از speaking, reading, listening می شود. در بخش گفتاری داوطلب باید در مورد خلاصه متنی که می خواند و یا می شنوید ایده جدیدی بیان کند. این صحبت ها باید دقیق و واضح باشد و دارای تجزیه و تحلیل دقیق برای قانع کردن شخص دیگر باشد. داوطلب باید بتواند در ۶۰ ثانیه ایده خود و یا خلاصه متن را بیان کند.

حداکثر نمره تافل IBT

با توجه به مرکز و یا دانشگاهی که میخواهید برای آن پذیرش بگیرید نمره تافل خاصی برای شما به عنوان حداقل نیاز است. اما حداکثر نمره تافل IBT که قرار است شما به دست آورید، کاملا به توانایی زبان انگلیسی شما ، زمانی که برای موفقیت در این آزمون گذاشته اید، و آشنایی به شرایط و محیط این آزمون بستگی دارد.

نمونه سوالات آزمون تافل IBT

مجموعه سوالات آزمون تافل IBT به صورت مجتمع در مرکز جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران وجود دارد و داوطلبان می توانند برای دریافت این مجموعه کامل با شماره های مرکز تماس حاصل نمایند.

 

 

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه